Nasze projekty

Papież apeluje o pokój

Na zakończenie dzisiejszej audiencji Franciszek nawiązał do 70 rocznicy zakończenia II wojny światowej na Dalekim Wschodzie i zaapelował o położenie kresu trwającym obecnie w świecie krwawym konfliktom.

Nigdy więcej wojny – ten apel powtórzył papież Franciszek, nawiązując do 70. rocznicy zakończenia II wojny na Dalekim Wschodzie. Wyraził ubolewanie, że po tylu latach świat nadal jest wstrząsany krwawymi konfliktami.

 

"Ponawiam moją gorącą modlitwę do Pana całego rodzaju ludzkiego, aby za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny współczesny świat nie musiał doświadczać okropności i przerażających cierpień podobnych tragedii – ale ich doświadcza. Jest to również nieustanne pragnienie narodów, zwłaszcza tych, którzy są ofiarami różnych trwających obecnie krwawych konfliktów. Prześladowane mniejszości, prześladowani chrześcijanie, szaleństwo zniszczenia.

Reklama

 

Są też ci, którzy produkują i handlują bronią. Bronią zakrwawioną, skąpaną w krwi wielu niewinnych ludzi. Nigdy więcej wojny! Jest to stanowcze wołanie, jakie z naszych serc i z serc wszystkich ludzi dobrej woli wznosi się do Księcia Pokoju" – zaapelował papież Franciszek.


Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Lehnert/Rzym/em/ab

Reklama

st (KAI) / Watykan

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę