Nasze projekty

Nie żyje przyjaciel papieża Franciszka. Kardynał Hummes miał 87 lat

W poniedziałek, w wieku 87 lat zmarł w Brazylii kardynał Claudio Hummes, emerytowany arcybiskup Sao Paulo, były prefekt Kongregacji ds. Duchowieństwa. Był on bliskim przyjacielem papieża Franciszka.

fot. cathopic.com

O śmierci emerytowanego arcybiskupa poinformował obecny metropolita Sao Paulo kard. Odilo Pedro Scherer. Z wielkim żalem informuję o śmierci Najwybitniejszego Kardynała Cláudio Hummesa, emerytowanego arcybiskupa São Paulo i emerytowanego prefekta Kongregacji ds. Duchowieństwa. Zmarł dzisiaj w wieku 88 lat, po długiej chorobie, którą znosił z cierpliwością i wiarą w Boga – napisał.

Claudio Hummes został arcybiskupem z nominacji papieża Jana Pawła II w 1988 roku. Trzy lata później, również przez papieża Polaka został wyniesiony do godności kardynalskiej. W 2006 r. Benedykt XVI mianował go prefektem Kongregacji ds. Duchowieństwa. Urząd ten zajmował do 2010 r.

Brazylijski kardynał Hummes był bliskim przyjacielem papieża Franciszka. Ojciec Święty opowiedział kiedyś o konklawe z marca 2013 r., podczas którego w Kaplicy Sykstyńskiej siedzieli obok siebie. Kiedy liczba głosów dochodziła do dwóch trzecich i zaczęło się robić niebezpiecznie, kardynał Hummes objął mnie, ucałował i powiedział: „Nie zapomnij o ubogich”. I wtedy natychmiast pomyślałem o Franciszku z Asyżu” – podkreślił papież.

Reklama

pa, vaticannews.com, deon.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę