Nasze projekty

Modlitwa o pokój na granicy obu Korei

W strefie zdemilitaryzowanej na granicy Korei Północnej i Południowej wyruszyła w drogę pielgrzymka młodych ludzi w intencji pokoju na świecie i na Półwyspie Koreańskim. W sumie modli się tam 900 osób z 15 krajów.

Pielgrzymka odbywa się tu już po raz 8. W tym roku młodym pątnikom z 15 krajów świata towarzyszą siostry salezjanki i benedyktynki. Na pielgrzymów poza samą drogą, czeka wiele innych aktywności. Są to mi.in. konferencje, eksperymenty, prezentacje i dyskusje. Przewidziane są również świadectwa uciekinierów z Korei Północnej, którzy biorą udział w pielgrzymowaniu. Nie zabraknie oczywiście Eucharystii i wspólnej modlitwy.

Na rozpoczęcie wydarzenia Mszę św. odprawił kard. Andrew Yeom Soo-Jung. Wyraził on nadzieję, że dzięki tej pielgrzymce młodzież będzie mogła zrozumieć, jak bardzo pokój jest ważny w naszym życiu. – Modlę się, abyście pojednali się z samym sobą, waszymi bliskimi, otoczeniem i w końcu z Bogiem – mówił kard. Soo-Jung. Dziś z młodymi spotkał się również abp Alfred Xuereb, nuncjusz apostolski w Korei i Mongolii.

KAI/ad

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite