Nasze projekty

Meksyk: pierwszy Krajowy Dzień Młodzieży

Pod hasłem „Ożywienie w sercu misji” odbył się w Meksyku pierwszy Krajowy Dzień Młodzieży, zwołany przez episkopat tego kraju. Biskupi chcieli w ten sposób podkreślić ważne znaczenie obecności młodych nie tylko dla Kościoła, ale dla całego społeczeństwa.

Odpowiedzialny za duszpasterstwo młodzieży w episkopacie bp Juan Armando Pérez Talamantes przypomniał nauczanie Franciszka, skierowane w Krakowie do młodych z całego świata. Odniósł się przede wszystkim do zanikającej wśród młodzieży radości, sugerując, że może ją przywrócić czynne praktykowanie dzieł miłosierdzia. Hierarcha powrócił też do słynnej już metafory, w której Ojciec Święty przestrzegał przed „kanapą szczęścia”. Ten wygodny mebel, dając pozorne zadowolenie, w rzeczywistości odbiera wolę wychodzenia do innych ze swoimi zdolnościami i miłością.

Dwudniowe spotkanie poświęcone było wielu problemom, z jakimi borykają się młodzi ludzie w Meksyku. Są to m.in. sekularyzacja, brak zaufania do systemu państwowego, rozpad rodziny czy relatywizm moralny. Wobec tych zagrożeń Kościół szuka sposobów, by otoczyć młodzież opieką i potrzebną formacją w ich codziennym środowisku życia, takim jak szkoła czy parafia.


(KAI/RV) / Miasto Meksyk

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite