Meksyk: Msza za zaginionych studentów

Stolica Meksyku była świadkiem nocnego marszu związanego z zaginięciem przed 15 miesiącami w Ayotzinapa 43 studentów. Wraz z rodzinami i przyjaciółmi poszukiwanych tłumy przeszły od Zócalo, głównego placu miasta, aż do bazyliki Matki Bożej z Guadalupe. Tam odprawiono specjalną Mszę w intencji zaginionych.

Fot. AlejandroLinaresGarcia/Wikimedia Commons:

Rodzice studentów wystosowali prośbę do papieża Franciszka, by spotkał się z nimi w czasie planowanej na luty podróży do tego kraju. Na chwilę obecną zostali oni jedynie zaproszeni do udziału w Eucharystii, którą Ojciec Święty będzie sprawował 17 lutego w Ciudad Juárez. Jednak spotkanie prywatne z rodzinami zaginionych nie zostało w programie wizyty przewidziane.

Studenci zaginęli w dziwnych okolicznościach 26 września 2014 r. po starciach z siłami policyjnymi. Tego samego dnia w sąsiedniej miejscowości Iguala zamieszki spowodowały śmierć 6 osób i zranienie 25. Według świadków 43 studentów zostało uprowadzonych. Podejrzewa się, że zostali zamordowani, a ich ciała ukryte. Do dziś jednak ich nie odnaleziono.


RV / Miasto Meksyk

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę