Nasze projekty

Kapłan w Indiach zaatakowany maczetą

W ciężkim stanie jest indyjski kapłan, który został zaatakowany maczetą. Ks. Sushil John Soren jest proboszczem parafii Bhirobkhund w diecezji Tezpur w leżącym na północnym wschodzie Indii stanie Asam.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 20 czerwca, gdy duchowny wracał do domu po wieczornych modlitwach w parafialnym schronisku dla młodzieży. Został zaatakowany przez nieznanego sprawcę, który podążał za nim przez dłuższy czas. Gdy kapłan zorientował się, że jest śledzony, chciał wrócić do schroniska. Agresor jednak przyspieszył i próbował uderzyć księdza maczetą w głowę, którą ten zasłonił rękami, co prawdopodobnie ocaliło mu życie. Słysząc jego wołanie o pomoc, przybiegli tam chłopcy ze schroniska i pracownicy parafii, ale napastnik już zbiegł.

Jak powiedział miejscowy ordynariusz bp Michael Akasius Toppo, do tej pory nie są znane motywy napadu. Policji nie udało się również ująć agresora. Stan zdrowia kapłana jest poważny. Został on przewieziony na dalsze leczenie do szpitala specjalistycznego w Guwahati, największego miasta stanu Asam.


RV / Tezpur

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite