Nasze projekty

Indyjski biskup przekazał choremu swoją nerkę

Katolicki biskup przekazał choremu swoją nerkę. Do transplantacji doszło 1 czerwca w szpitalu w Koczin w stanie Kerala. Operacja zakończyła się pomyślnie, a dawca i biorca organu znajdują się pod obserwacją lekarzy.

Biskup pomocniczy diecezji Palai, Jacob Muricken wyraził nadzieję, że jego gest zmieni niechęć mieszkańców Indii do bycia dawcami organów. Wyznał też, że podjął swą decyzję w odpowiedzi na apel papieża Franciszka o podejmowanie dzieł miłosierdzia w czasie Jubileuszu Miłosierdzia.

Biorcą nerki biskupa został 30-letni hinduista Sooraj. Urodził się on z jedną nerką, która uległa uszkodzeniu podczas dializ. O przypadku Sooraja bp Muricken dowiedział się od ks. Davisa Chiramela, założyciela Indyjskiej Fundacji Nerek, pierwszego katolickiego księdza, który w 2009 r. dał przeszczepić swą nerkę. Od tej pory zrobiło to wielu księży i sióstr zakonnych w tym kraju.

Bp Muricken, który 16 czerwca skończy 53 lata, znany jest ze swej prostoty i surowego trybu życia. Jest wegetarianinem. Wolny czas spędza w towarzystwie księży emerytów w ich domu. Jeździ publiczną komunikacją. Prezenty, które otrzymuje przesyła do ośrodka dla osób niepełnosprawnych umysłowo.

Reklama

pb (KAI/mattersindia.com) / Koczin

http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,6112,Badz-uzdrowiony-moca-Jezusa?utm_source=stacja7&utm_medium=Wklejka&utm_campaign=Bądź uzdrowiony mocą Jezusa

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/stacja7use/domains/stacja7.pl/public_html/wp-content/themes/st7/inc/template-functions.php on line 784

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite