Nasze projekty

Caritas wspiera żłobki dla dzieci migrantów w Izraelu

W Tel Awiwie dzięki współpracy wikariatu św. Jakuba z UNITAF działają dwa żłobki dla niemowląt i małych dzieci migrantów oraz osób starających się o azyl w Izraelu. Fundusze przekazane przez Caritas Polska zostaną przeznaczone na pokrycie czynszu oraz bieżących opłat.

Ośrodki są przeznaczone do opieki nad dziećmi migrantów i osób starających się o azyl w Izraelu. Żłobki działają dzięki wikariatowi św. Jakuba dla hebrajskojęzycznych katolików, który współpracuje z izraelską organizacją pozarządową UNITAF.

W Tel Awiwie działa łącznie pięć żłobków, których prace koordynuje wikariat. Opieką otoczone jest 69 dzieci w wieku od 3 miesięcy do 3 lat. Dzieci podzielone są na siedmioosobowe grupy. Personel pedagogiczny składa się z 11 pracowników. Oprócz tych osób, wikariat zatrudnia kierownika żłobków, kucharza oraz technika.

Caritas Polska przekazała 50 000 USD na pokrycie kosztów prowadzenia dwóch z pięciu ośrodków przez okres roku – od 1 marca 2019 roku do 28 lutego 2020. Fundusze zostaną przeznaczone na pokrycie czynszu oraz bieżących opłat (zużycie wody, prądu, wypłaty dla pracowników).

Reklama
Reklama

KAI/ad

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite