Nasze projekty

Afganistan: Msza św. i bieg w hołdzie Powstańcom Warszawskim

Z okazji 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego polscy żołnierze przebywający z misją „Resolute Support” w Afganistanie uczestniczyli w 5-kilometrowym okolicznościowym biegu. Na starcie w bazie w Bagram stanęło kilkaset osób, nie tylko z polskiego kontyngentu.

– Dzień 1 sierpnia to dzień szczególny w historii naszego kraju, dlatego postanowiliśmy wziąć udział w biegu, który upamiętni poświęcenie i heroizm naszych rodaków w 1944 r. A frekwencja na biegu pozytywnie nas – Polaków zaskoczyła, ponieważ na linii startu stanęło kilkaset osób!- powiedział po biegu st. sierż. Piotr Olszacki.

Po południu w bazie ks. por. Władysław Włodarczyk, kapelan polskich żołnierzy w Afganistanie odprawił Mszę św. w intencji uczestników Powstania Warszawskiego.

Z początkiem nowego roku misja NATO w Afganistanie przekształciła się z misji bojowej w szkoleniowo-doradczą, wspierającą afgańskie siły bezpieczeństwa. Bierze w niej udział około 150-osobowa grupa polskich żołnierzy i pracowników wojska.

Reklama

Żołnierze nie opuszczają baz i nie biorą udziału w walkach z rebeliantami. Zajmują się szkoleniem afgańskiego wojska i policji oraz sprawdzaniem, czy międzynarodowe pieniądze przeznaczane na ten cel są dobrze wydawane. Zgodnie z podpisaną umową z rządem Afganistanu nowa misja ma trwać do końca 2016 r.

 


 

Reklama

Ordynariat.pl,kos / Afganistan

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę