Nasze projekty

Abp Turynu: czekamy na was z otwartym sercem i ramionami!

Turyn oczekuje młodych uczestników następnego etapu «pielgrzymki zaufania przez ziemię» z otwartym sercem i ramionami! - powiedział metropolita tego włoskiego miasta abp Cesare Nosiglia. Właśnie w Turynie odbędzie się następne spotkanie organizowane przez wspólnotę z Taizé.

Metropolita stolicy Piemontu w rozmowie z dziennikarzami podkreślił głębokie więzy Turynu z Taizé. – Wielu młodych wyjeżdża od lat na tygodniowe spotkania w Taizé. Ponadto tamtejsze duszpasterstwo młodzieżowe organizuje wiele spotkań modlitewnych w jedności z tą ekumeniczną wspólnotą monastyczną – powiedział.

Abp Nosiglia zaznaczył, że wielokrotnie, za pontyfikatu św. Jana Pawła II mógł spotkać się osobiście z założycielem Taizé – bratem Rogerem. Wskazuje to na liczne i wieloletnie więzi Turynu z Taizé.

Myśląc o przyszłorocznym Europejskim Spotkaniu Młodych metropolita Turynu ufa, że dla młodych z jego diecezji będzie to wydarzenie misyjne, pobudzające ich do zaproszenia innych, rzadziej obecnych w Kościele do ponownego nawiązania z nim więzi. Podkreślił także dorobek ekumeniczny stolicy Piemontu i dobre owoce współpracy z innymi Kościołami chrześcijańskimi, obecnymi na tym terytorium. Wraz z nimi ufa on, że przyszłoroczne spotkanie przyczyni się do odnowy życia wiary.

Reklama
Reklama

Podkreślił także wielką gościnność tamtejszych rodzin i wspólnot, które już teraz stwarzają nadzieję na intensywne doświadczenie wiary i radości podczas turyńskiego spotkania. – Turyn oczekuje młodych uczestników następnego etapu «pielgrzymki zaufania przez ziemię» z otwartym sercem i ramionami – zapewnił abp Cesare Nosiglia.

ad, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę