Nasze projekty

Zmarł Paweł Huelle. Pisarz miał 66 lat

Wybitny pisarz i poeta zmarł 27 listopada. Paweł Huelle był autorem między innymi powieści "Weiser Dawidek" czy "Ostatnia Wieczerza".

fot. Artur Andrzej - Praca własna/CC BY-SA 4.0/wikipedia.org

Informację o śmierci artysty potwierdziła w mediach społecznościowych prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. „Pokazywał nam Gdańsk, ludzi, świat takich jakimi jesteśmy. Już brakuje tych nienapisanych książek” – podkreśliła we wpisie.

Jak donosi Polska Agencja Prasowa, Paweł Huelle w poniedziałek, 27 listopada został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu. O braku kontaktu z artystą poinformowała policję zaniepokojona rodzina, która nie mogła dostać się do mieszkania. Na miejsce przybyła policja oraz straż pożarna. Po wyważeniu drzwi do mieszkania odnaleziono ciało pisarza. Wykluczono udział osób trzecich.

Reklama

Paweł Huelle urodził się 10 września 1957 roku w Gdańsku. I to właśnie temu miastu poświęcił większość swojej twórczości. Popularność zdobył dzięki swojej debiutanckiej powieści „Weiser Dawidek” (wydana w 1987 r.), którą później zekranizowano. W 2012 roku prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Dwa lata później, w 2014 został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

pap, rmf24.pl, wikipedia.org/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę