Nasze projekty

„Zagrożenia rozwoju technologii dla człowieka”. Kolejna debata z cyklu „Pro tempore” [TRANSMISJA]

O rozwoju technologii i zagrożeniach, jakie może za sobą nieść, porozmawiają goście pierwszej w nowym roku akademickim debaty z cyklu “Pro tempore. Dialog nauk”. Spotkanie odbędzie się w środę 26 października o godz. 19:00 w gmachu Politechniki Warszawskiej. Debatę będzie można śledzić także na YouTube.

materiały prasowe

W czasie debaty prelegenci zmierzą się między innymi z pytaniem o to, jakie niebezpieczeństwo dla człowieka niesie ze sobą rozwój technologii. Jak zwracają uwagę organizatorzy spotkania, rozwój technologiczny wyznacza zarówno sposób życia jak i sposób myślenia człowieka o samym sobie, otaczającym go świecie, a nawet o Bogu.

Zaawansowana technologia wydaje się niekiedy wyprzedzać samoświadomość człowieka XXI wieku. Świat wirtualny, transhumanizm, szybkość i łatwość komunikacji przestrzennej, zaawansowane procedury medyczne to tylko niektóre wymiary rozwoju technologicznego z którymi stykamy się na co dzień. Czy jednak zawsze służą one człowiekowi czy też niekiedy podporządkowują sobie swojego twórcę? Czy człowiek-twórca nie staje się sługą swoich wytworów? Czy człowiek XXI wieku powinien postrzegać rozwój technologii jedynie jako błogosławieństwo czy również zachować pewną ostrożność i świadomość niebezpieczeństw, które niosą ze sobą wytwory kultury materialnej?

Między innymi o tych zagadnieniach porozmawiają prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba, rektor Politechniki Warszawskiej, ks. dr hab. Marek Dobrzeniecki, Akademia Katolicka oraz o. dr Janusz Pyda OP, Instytut Tomistyczny w Warszawie i Akademia Katolicka.

Reklama
materiały prasowe

Spotkanie odbędzie się w środę 26 października o godz. 19:00 w gmachu Politechniki Warszawskiej, ale debacie będzie można się przysłuchiwać również online.

Organizatorami debat z cyklu „Pro tempore. Dialog nauk” są Komitet Nauk Teologicznych PAN i Akademia Katolicka w Warszawie.

Transmisja na Youtube:

materiały prasowe, kh, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę