Wandale zdewastowali elewację kościoła św. Krzyża w Warszawie

W nocy z 24 na 25 grudnia nieznani sprawcy w akcie wandalizmu zniszczyli fasadę kościoła św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Na murach pojawiły się hasła: "tu będzie techno", "świeckie państwo" i "PiS won".

fot. Michał Krasucki/Facebook.com

Do informacji we wpisie na swoim Twiterze odniosła się wiceminister kultury Magdalena Gawin. Jak stwierdziła wandale, którzy dopuścili się tego czynu powinni sami pokryć koszt naprawy oraz popracować społecznie w ramach zadośćuczynienia. Dodała również, że wystąpi o monitoring kościoła. Zero tolerancji dla wandalizmu. Sprejowanie po zabytkowych obiektach to plaga Warszawy – zaznaczyła.

„To nie miejsce na taką formę protestu”

Zdarzenie na swoim Facebooku skomentował także stołeczny konserwator zabytków, zwracając uwagę, że elewacja zabytkowego kościoła, szczególnie tak cennego jak bazylika Św. Krzyża, to nie miejsce na taką formę protestu – napisał we wpisie.

Formę, która niszczy coś, co jest dziedzictwem nas wszystkich, zarówno chrześcijan, wyznawców innych religii, czy też niewierzących. Bo na tym polega uniwersalna wartość zabytków – dodał.

Reklama
Reklama

Na jego wpis zareagował poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba. „Niegodne. To nie tylko miejsce kultu, ale także pomniki historii i cmentarz. W kościele spoczywa serce Fryderyka Chopina” – zaznaczył polityk.

pa, polsatnews.pl, onet.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę