Nasze projekty

Uczniowie i studenci zamieszkają na kilka dni w seminarium duchownym

Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu organizuje rekolekcje dla pytających o wiarę i drogę życiową. "Podczas tych rekolekcji chcemy pomóc tym młodym, żeby w zgodzie z wolą Pana Boga podjęli to życiowe powołanie" - podkreślają organizatorzy.

fot. Alessandro Vicentin/cathopic.com

Rekolekcje skierowane są do mężczyzn, którzy mają odwagę stawiać sobie pytania o wiarę i drogę życiową – powiedział ks. Grzegorz Lipiec, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. W programie rekolekcji są: modlitwa, konferencje, warsztaty, integracja i okazja do indywidualnych rozmów. Konferencje i inne spotkania poprowadzą wychowawcy, diakoni i klerycy seminarium. Hasłem tegorocznych rekolekcji są słowa: „Poznaj swoje serce!”.

Alumn Filip Wincewicz dodaje, że rekolekcje od dawna były skierowane do tych osób, które szukają swojego powołania, którzy próbują odpowiedzieć sobie na pytania dotyczące jego relacji z Jezusem. Jednym z kluczowych zadań, jakie staje przed młodym człowiekiem jest rozeznanie swojego powołania. I my podczas tych rekolekcji chcemy pomóc tym młodym, żeby w zgodzie z wolą Pana Boga podjęli to życiowe powołanie – powiedział kleryk Wincewicz.

Rekolekcje rozpoczną się we wtorek 27 grudnia o godz. 15.00, zaś zakończą w piątek 30 grudnia o godz. 14.00. Na rekolekcje można zgłaszać się do środy 21 grudnia.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę