Nasze projekty

„To dobry sposób, by doświadczyć wspólnoty Kościoła.” Na Jasną Górę dotarła 153. Piesza Pielgrzymka Piotrkowska

"Dzisiaj ludzie mają poczucie, że z wyznawaną wiarą są sami, a pielgrzymka pokazuje, że obok nas są inni, którzy myślą podobnie, mają takie same wartości" - podkreślił kierownik 153. Pieszej Pielgrzymki Piotrkowskiej. Wczoraj, w trzech grupach dotarło na Jasną Górę 463 pątników z Piotrkowa Trybunalskiego.

fot. JasnaGoraNews/Twitter.com

Pielgrzymka to dobry sposób, by doświadczyć wspólnoty Kościoła – zauważa ks. Paweł Słabaszewski, kierownik 153. Pieszej Pielgrzymki Piotrkowskiej, która odbywała się pod hasłem „Wspólna droga”, to w nawiązaniu do trwającego w Kościele synodu.

Jak mówi kapłan dzisiaj ludzie mają poczucie, że z wyznawaną wiarą są sami, a pielgrzymka pokazuje, że obok nas są inni, którzy myślą podobnie, mają takie same wartości. To dodaje odwagi i siły, by Tego w Którego wierzę nie wstydzić się – podkreślił kierownik pielgrzymki. Dodał, że rekolekcje w drodze, to dobry czas, by uczyć się odpowiedzialności za Kościół, by zobaczyć, że w Kościele każdy ma swoje miejsce i swoją misję.

Pielgrzymuję siódmy raz, wspólnota dodaje mi sił – potwierdził pan Stefan i podkreślił, że czym więcej kilometrów w nogach, tym więcej ma werwy, bo właśnie wspólna droga, modlitwa, śpiew, unoszą go.

„Jest nam wspaniale”

Piotrkowska kompania przychodzi zawsze na odpust Matki Bożej Szkaplerznej. To nasza tradycja – mówią z dumą i podkreślają, że bardzo chcą ją pielęgnować. Pątnicy przemierzali szlak w trzech grupach: maryjnej, patriotycznej i młodzieżowej św. Jana Pawła II.

Ola jest przedstawicielką młodych. Złożyłam przy figurze Matki Bożej kwiaty, żeby podziękować Jej za wszystko i prosić o zdrowie dla rodziny. Mamy bardzo dużo piosenek, układów muzycznych, czujemy się bardzo swobodnie i dzięki temu jest nam wspaniale – powiedziała.

Reklama

Przyjmują w drodze szkaplerz

Ks. Jacek Tyluś kierownik grupy pierwszej zauważył, że charakteryzuje się ona tym, że szybko idzie, z pośpiechem, i zawsze jest przed czasem na postoju. Jest to grupa maryjna, więc w drodze były rozważenia o Matce Bożej. Przybywamy na odpust Matki Bożej Szkaplerznej i pięknym zwyczajem naszej grupy jest to, że o północy, kiedy już jest 16 lipca celebrujemy Mszę św. i sporo osób przyjmuje szkaplerz. To jest zobowiązanie do końca życia, które przekłada się na codzienność – podkreślił kapłan.

Po dwóch latach obostrzeń tegoroczna pielgrzymka odbywała się w tradycyjnej formule, z trzema noclegami na trasie. Piotrkowscy pielgrzymi dziś o 8.15 wzięli udział we Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej. Pozostaną na Jasnej Górze do sobotniego odpustu.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę