Nasze projekty

„Przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej”. We Wrocławiu księża przechodzą kurs oficerski dla kapelanów

Dwudziestu kapłanów, w tym 13 księży katolickich, 2 ewangelickich i 5 prawosławnych, złożyło przysięgę w formie roty Armii Krajowej, jako nawiązanie do tradycji patriotyczno-bojowych naszego narodu. Kapłani z całej Polski przechodzą tam dwumiesięczny kurs oficerski dla kapelanów na wrocławskiej uczelni.

fot. Filip Andrejevic/unsplash.com

Ks. Dawid Surmiak z parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach koło Oświęcimia był jednym z kilkudziesięciu duchownych różnych wyznań chrześcijańskich, który złożył przysięgę wojskową w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczpospolitej Polskiej, stać nieugięcie na straży Jej honoru i o wyzwolenie Jej z niewoli walczyć ze wszystkich sił, aż do ofiary mego życia – brzmiały słowa przysięgi.

Trwający od 4 lipca do 31 sierpnia kurs kończy się egzaminem oficerskim. Księża pozostaną ze swoim aktualnym stopniem wojskowym, a jeśli będzie zapotrzebowanie w Siłach Zbrojnych RP na kapelanów, wówczas zostaną promowani na pierwszy stopień oficerski – podporucznika w swoich macierzystych Wojskowych Centrach Rekrutacji.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę