Nasze projekty

Plecak do Rio

Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro zaczynają się już lipcu! Co warto o nich wiedzieć? Co trzeba wziąć pod uwagę przygotowując się do wyjazdu? I czy jeszcze jest szansa, żeby pojechać do Rio? Przygotowaliśmy dla Was bardzo konkretny informator!

Bagaż

Uwaga! Przydadzą się nieco cieplejsze ubrania jak sweter czy dłuższe spodnie, bo lipiec w Brazylii to miesiąc zimowy.

 

Reklama
Reklama

Poza tym, na stronie ŚDM czytamy, aby wziąć ze sobą: przybory toaletowe, kostium kąpielowy bądź kąpielówki, śpiwór i materac lub karimatę.

 

Kasa

Reklama
Reklama

W Brazylii środkiem płatniczym jest real! Ponieważ trudno jest go kupić w Polsce, sugeruję zaopatrzyć się w dolary amerykańskie, które można wymienić na miejscu bądź przez internet.

 

Nie można zapomnieć oczywiście o paszporcie i bilecie! Obywatele polscy przybywający do Brazylii jako turyści na okres do 90 dni w ciągu roku nie potrzebują wizy.

Reklama

 

Plecak do Rio

Zakwaterowanie

Uczestnicy, którzy wybrali zakwaterowanie „proste”, będą nocowali w szkołach, centrach sportowych, parafiach oraz u rodzin. O przydziale będzie decydować między innymi obszar językowy uczestnika czy termin dokonania płatności przez daną grupę; mężczyźni i kobiety nocują oddzielnie!

Godziny dostępu do strefy noclegowej będą wyznaczone przez organizatorów. Ekipa ŚDM nie odpowiada za bagaż, dlatego warto cenne rzeczy oraz dokumenty nosić przy sobie, a bagaż zaopatrzyć w kłódkę. Pielgrzymi wybierający zakwaterowanie „alternatywne” organizują je we własnym zakresie.

Noc z soboty na niedzielę (27-28 lipca) uczestnicy spędzą pod gołym niebem na Campus Fidei (dzielnica Guaratiba).

 

Wyżywienie

Śniadania w dniach 23 – 27 lipca będą wydawane w miejscu katechezy przed spotkaniem w formie paczki, podobnie, jak posiłki w sobotę i niedzielę na Campus Fidei. Z kolei na obiady i kolacje będzie można się wybrać do wyznaczonych lokali gastronomicznych. Płatności będzie można dokonać specjalną kartą żywieniową. Ilość posiłków które można „zakupić” zależy od wybranego pakietu.

UWAGA! Na teren Brazylii nie można przywozić jedzenia bez odpowiednich dokumentów.

 

Wyjazd Last Minute

Wciąż można się zarejestrować na Światowe Dni Młodzieży. Formularz można znaleźć na oficjalnej stronie, www.rio2013.com/. Minimalny wiek uczestnika to 14 lat. Osoby do 18 roku życia muszą być z pełnoletnim opiekunem, który będzie zarejestrowany w tej samej grupie.

Organizatorzy szykują specjalne udogodnienia, dzięki którym osoby niepełnosprawne będą mogły w pełni uczestniczyć w programie. O nietypowych potrzebach z tego tytułu należy poinformować podczas rejestracji przez internet.

 

Pakiety różnią się między sobą zakresem usług i ceną, wszystkie jednak zawierają: ubezpieczenie od wypadków, możliwość skorzystania z transportu publicznego w czasie ŚDM, pakiet pielgrzyma (a w nim m.in. plecak, koszulka, czapka, bidon, przewodnik pielgrzyma, modlitewnik.), udział w imprezach kulturalnych w ramach Światowych Dni Młodzieży oraz pierwszeństwo wstępu do sektorów zarezerwowanych dla osób płacących za uczestnictwo. Organizatorzy, aby umożliwić pielgrzymom z biedniejszych krajów uczestnictwo podzielili pakiety na A, B oraz C.

 

Polska plasuje się w pakiecie B, zatem koszt samego pobytu to mnie więcej do 1000 zł po przeliczeniu za największy pakiet (ok. 550 BRL)

 

Zakup biletu lotniczego na dziś wiąże się z ogromnym wydatkiem rzędu od 5 do nawet 10 tysięcy złotych, w zależności od wybranej opcji. Są dostępne bilety bezpośrednie oraz z przesiadkami.

 

Jednak jeszcze można zakupić bilet tak, aby zamknąć się w budżecie 6000 zł, nie licząc możliwych dodatkowych wydatków na miejscu, np. inne niż zagwarantowane produkty żywnościowe, pamiątki, zwiedzanie poza strefą ŚDM itd.

 

Organizatorzy sugerują, iż warto dołączyć do konkretnej grupy bądź stworzyć własną, choć oczywiście można zapisać się indywidualnie.

 

 

Wszelkie inne potrzebne informacje znajdują się na oficjalnej stronie: www.rio2013.com/pl/. Na miejscu będą ich udzielać wolontariusze.

 

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę