Nasze projekty

Nie żyje Kazimierz Mazur. Aktor miał 73 lata

Kazimierz Mazur, polski aktor filmowy i teatralny zmarł dziś nad ranem. O jego śmierci za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował po południu jego syn. "Po długim zmaganiu się z ciężką chorobą zmarł ukochany mąż, ojciec, dziadek. Spokój jego pięknej duszy" - napisał.

fot. beskidnews.tv/youtube.com

Kazimierz Mazur w 1974 roku ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Dużą rozpoznawalność przyniosła mu rola w filmie i serialu „Noce i dnie”. Później wystąpił także w w serialu „Dom”, „Rozmowach kontrolowanych”, czy „Na Wspólnej”. W ostatnich latach znany z roli Tomasza Wiśniewskiego w serialu „Barwy szczęścia”.

O śmierci aktora we wtorek po południu za pośrednictwem Instagrama poinformował syn, także Kazimierz Mazur. „Dziś odszedł mój największy Przyjaciel, Tata wybitny Aktor Kochany Człowiek. Kazimierz Mazur Przemierzaliśmy razem Noce I Dnie .Dobranoc Mój Kochany” – napisał we wpisie.

Syn zmarłego opublikował również nekrolog podpisany przez rodzinę. „Po długim zmaganiu się z ciężką chorobą zmarł ukochany mąż, ojciec, dziadek. Spokój jego pięknej duszy” – czytamy.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Kazik Mazur (@kazik_mazur)

O śmierci napisała w swoich mediach społecznościowych także agencja Wink Managment, z którą Kazimierz Mazur współpracował. „Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 6 września 2022 r. zmarł Kazimierz Mazur. Wybitny aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. W ostatnich latach związany z naszą agencją. Rodzinie i wszystkim bliskim składamy wyrazy współczucia” — napisano.

Reklama

pa, tvn24.pl, onet.pl, wikipedia.org/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę