Nasze projekty

Ks. Dariusz Zalewski wkrótce przyjmie święcenia biskupie. Znamy datę

W najbliższą sobotę, 29 października o godz. 11, w Katedrze Ełckiej pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, biskup nominat Dariusz Zalewski przyjmie święcenia biskupie. Wydarzenie będzie można śledzić online poprzez transmisję w serwisie YouTube.

zdjęcie ilustracyjne/ fot. Jomarc Cala/cathopic.com

O uroczystości przyjęcia przez biskupa nominata Dariusza Zalewskiego święceń biskupich poinformowała w poniedziałek, 24 października Konferencja Episkopatu Polski oraz diecezja ełcka.

Ks. Dariusz Zalewski, dotychczasowy proboszcz parafii bł. Karoliny Kózkówny w Ełku, został mianowany biskupem pomocniczym Diecezji Ełckiej 24 września br.

Uroczystości przyjecia przez niego święceń biskupich odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 października o godzinie 11.00 w Katedrze Ełckiej pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika. Wydarzenie będzie można śledzić za pośrednictwem serwisu Youtube.

Reklama

Poniżej link do transmisji:

Ks. Dariusz Zalewski urodził się 29 stycznia 1974 roku w Augustowie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Bp. Wojciecha Ziemby 20 maja 2000 r. w Ełku. W latach 2001-2008 odbył studia z teologii i wiedzy patrystycznej w Instytucie Patrystycznym Augustinianium w Rzymie uzyskując tytuł doktora.

Był m.in. notariuszem i wicekanclerzem Ełckiej Kurii Diecezjalnej, ojcem duchownym, wykładowcą oraz prefektem roku propedeutycznego w Wyższym Seminarium Diecezjalnym w Ełku. Od 2016 roku pełnił posługę proboszcza Parafii pw. bł. Karoliny Kózkówny. Jest redaktorem naczelnym międzynarodowego recenzowanego czasopisma teologicznego „Studia Ełckie”.

Reklama

episkopat.pl, pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę