Nasze projekty

Watykan: Papież spotkał się z biskupami ze Szwajcarii

O dobrej znajomości sytuacji w Szwajcarii, sporym poczuciu humoru i wielkiej otwartości Ojca Świętego po piątkowym spotkaniu tamtejszych biskupów z papieżem powiedział agencji I-MEDIA biskup Sionu, Jean-Marie Lovey.

fot. Vatican News / YouTube

Audiencja u papieża Franciszka trwała niemal dwie godziny. Rozmowa ze szwajcarskimi biskupami toczyła się po niemiecku, francusku i włosku, każdy mówił w swoim języku, i to praktycznie bez pomocy tłumacza. Papież dobrze rozumie język francuski – powiedział bp Lovey. Zaznaczył, że Ojciec Święty przypomniał o szansie, jaką stanowi dla Kościoła proces synodu na temat synodalności, przestrzegając przed postrzeganiem go jako przejaw swoistego parlamentaryzmu.

Szwajcarski hierarcha wyznał, że uderzyła go „niesamowita forma” papieża Franciszka, który pół godziny później przyjął prezydenta Francji Emmanuela Macrona, otwartość i umiejętność słuchania Ojca Świętego i jego wielkie poczucie humoru. Wielkie wrażenie na biskupie Lovey wywarła także dobra znajomość przez papieża sytuacji szwajcarskiej.

Ponadto podkreślił postawę otwartości z jaką szwajcarscy biskupi spotkali się w poszczególnych odwiedzanych dykasteriach. W ciągu minionego tygodnia mieli oni również kontakt ze swoimi słynnymi rodakami służącymi w Gwardii Szwajcarskiej. Dzisiaj odbywają wyjątkowo w Rzymie swoją sesję plenarną, a pod koniec dnia zorganizują konferencję prasową, na której opowiedzą bardziej szczegółowo o swoim pobycie w Wiecznym Mieście.

Reklama

pa/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę