Nasze projekty

Papież zachęca Polaków: zawierzajcie Maryi wasze troski i potrzeby świata

W czasie audiencji ogólnej papież Franciszek nawiązując do nadchodzącego miesiąca, poświęconego Matce Bożej Różańcowej zachęcił Polaków do modlitwy. "Zawierzajcie Maryi wasze troski i potrzeby świata, zwłaszcza sprawę pokoju. Niech Bóg wam błogosławi!"

fot. Vatican news/Youtube.com

Serdecznie pozdrawiam Polaków, a w szczególności Centralny Zarząd Służby Więziennej, funkcjonariuszy i kapelanów, którzy przybyli do Rzymu, by podziękować za ustanowienie św. Pawła patronem Służby Więziennej – powiedział papież Franciszek.

Za kilka dni rozpocznie się październik, miesiąc tradycyjnie poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Odmawiając tę modlitwę we wspólnotach i w rodzinach, zawierzajcie Maryi wasze troski i potrzeby świata, zwłaszcza sprawę pokoju. Niech Bóg wam błogosławi! – dodał.

CZYTAJ: Franciszek: Ci, którzy odwracają się od Pana, nigdy nie są zadowoleni

Reklama

W dzisiejszej audiencji wzięli: Funkcjonariusze i pracownicy Służby Więziennej wraz z kapelanami i rodzinami; pielgrzymi z diecezji włocławskiej; z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy, w Korczewie (z diecezji włocławskiej); z parafii św. Jana XXIII w Komornikach (arch. poznańska); 4. Grupa osób niepełnosprawnych (z zespołem Downa) ze Stowarzyszenia Niepełnosprawnych z Wołowa i Wrocławia wraz z opiekunami; pielgrzymi indywidualni z kraju i zagranicy.

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę