Nasze projekty

Papież zachęca Polaków do wspierania potrzebujących

"Ewangelia jest oczekiwana w waszej ojczyźnie również dzisiaj, a jej głoszeniu muszą towarzyszyć konkretne dzieła miłosierdzia" - mówił papież do Polaków podczas audiencji ogólnej.

Fot. Luis Ángel Espinosa/Cathopic

Podczas dzisiejszej audiencji ogólnej papież Franciszek zwrócił się do Polaków. Byli wśród nich biskupi Kazimierz Gurda i Grzegorz Suchodolski z Siedlec, a także administrator apostolski wiernych obrządku bizantyńsko-słowiańskiego na Białorusi, archimandryta Jan Sergiusz Gajek MIC. Serdecznie pozdrawiam pielgrzymów polskich. Ewangelia jest oczekiwana w waszej ojczyźnie również dzisiaj, a jej głoszeniu muszą towarzyszyć konkretne dzieła miłosierdzia – powiedział papież.

Módlmy się wszyscy razem za potrzebujących, u was i wielu uchodźców z udręczonej Ukrainy. Z serca błogosławię wam i wszystkim osobom, którym niesiecie wsparcie – dodał.

ZOBACZ TEŻ: Franciszek: pytanie nie brzmi, czy głosić Ewangelię, ale jak ją głosić

Reklama

W dzisiejszej audiencji udział wzięli: pielgrzymi z diecezji siedleckiej, wraz z biskupami i kapłanami, przybywający do Rzymu z okazji 400-lecia męczeńskiej śmierci św. Jozafata Kuncewicza: z parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Mińsku Mazowieckim; z parafii pw. św. Izydora w Biadkach (diec. kaliska); uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Proszowicach – diecezja kielecka, a także pielgrzymi indywidualni z kraju i zagranicy. 

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę