Papież zachęca Polaków do troski o osoby oddalające się od wiary. „Bądźcie Kościołem otwartym”

"Wielu kapłanów i wspólnot parafialnych niepokoi się o tych, którzy odchodzą, a myśląc o nich tym bardziej pamięta o nich w modlitwie. Prośmy dla wszystkich o łaskę mocnej wiary i dar pasterskiej gorliwości dla kapłanów" - mówił papież, zwracając się do Polaków uczestniczących w dzisiejszej audiencji ogólnej.

fot. EsTeBaN/Cathopic

Pozdrawiam serdecznie obecnych tu Polaków! W waszych domach i parafiach rozbrzmiewają jeszcze tradycyjnie kolędy, trwają wizyty duszpasterskie. Niech te wydarzenia pomogą wam być Kościołem otwartym, wychodzącym do tych, którzy nie uczestniczą już w życiu parafialnym – podkreślił papież Franciszek.

Wielu kapłanów i wspólnot parafialnych niepokoi się o tych, którzy odchodzą, a myśląc o nich tym bardziej pamięta o nich w modlitwie. Prośmy dla wszystkich o łaskę mocnej wiary i dar pasterskiej gorliwości dla kapłanów. Z serca wam błogosławię – dodał.

CZYTAJ: Franciszek: Pan cierpi, gdy oddalamy się od Jego serca

Reklama

W dzisiejszej audiencji udział wzięła między innymi pielgrzymi z parafii pw. św. Herberta Bp. i M. we Wodzisławiu Śląskim (arch. katowicka); młodzież wraz z duszpasterzem z Parafii Trójcy Świętej w Rachowicach, (diecezja gliwicka); Nauczyciele z Pijarskich Szkół Królowej Pokoju z Łowicza; Nauczyciele i pedagodzy Zespołu Szkół katolickich im. św. Jadwigi Królowej z Tczewa (48 osób); a także pielgrzymi indywidualni z kraju i zagranicy.

pa, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę