Nasze projekty

Papież: w niektórych Kościołach lokalnych istnieją jeszcze opory przed walką z pedofilią

"Nie będzie odwrotu od walki z wykorzystaniem seksualnym małoletnich w Kościele" – zapewnił Papież w wywiadzie dla Reutera. Agencja ta opublikowała kolejnych kilka zdań z obszernego wywiadu z Franciszkiem. Zdaniem Papieża, w niektórych Kościołach lokalnych istnieją jeszcze opory w tym względzie, ale wraz z każdym kolejnym krokiem wzrasta świadomość, że trzeba iść tą drogą.

Fot. influenzando/Cathopic

Przypomina on, że politykę zerowej tolerancji względem wykorzystywania nieletnich Kościół wprowadził już w 2002 r. po skandalu w Bostonie. Przypomnijmy, że Jan Paweł II wezwał wówczas do Rzymu amerykańskich kardynałów i przypomniał im, że w kapłaństwie i życiu zakonnym nie ma miejsca dla ludzi, którzy mogliby skrzywdzić młodych. Odnosząc się do tych wydarzeń Franciszek stwierdził, że Kościół dalej idzie tą drogą i że jest ona nieodwracalna.

Papież zaznaczył, że statystycznie rzecz biorąc jedynie niewielki odsetek kapłanów jest winnych wykorzystywaniu małoletnich, ale nawet jeden jedyny przypadek był hańbą dla Kościoła. Dlatego trzeba walczyć z każdym pojedynczym przypadkiem.

Franciszek wyraził też zadowolenie z tego, co robi Papieska Komisja ds. Ochrony Nieletnich. Ma ona moje pełne poparcie – dodał Ojciec Święty.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę