Nasze projekty

Papież spotka się z premierem Ukrainy

Jeszcze w tym tygodniu, tuż przed wyruszeniem w podróż apostolską na Węgry (28-30 kwietnia), papież Franciszek przyjmie premiera Ukrainy Denysa Szmyhala.

fot. M. Mazur / EpiskopatNews / Flickr

Do wizyty szefa ukraińskiego rządu w Watykanie dojdzie 27 kwietnia rano. Będzie to drugie spotkanie ukraińskiego polityka z Ojcem Świętym, a pierwsze od pełnoskalowej agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Pierwsza papieska audiencja dla Denysa Szmyhala miała miejsce 25 marca 2021 roku.

Premier Ukrainy weźmie udział 26 kwietnia w stolicy Włoch w bilateralnej konferencji na temat powojennej odbudowy swego kraju.

Zdaniem redaktorów blogu Il Sismografo, to spotkanie w przededniu wizyty Ojca Świętego na Węgrzech będzie ważne i może być bardzo pomocne w utrzymaniu otwartych kanałów humanitarnych. Trudno natomiast oczekiwać, aby rozmowy te miały znaczenie decydujące o pokoju w Europie. Ukraińskie spojrzenie na konflikt wojenny, w który kraj ten został wciągnięty przez inwazję Kremla, różni się od spojrzenia papieża Franciszka i jego dyplomacji. W sprawach zasadniczych między stronami istnieją fundamentalne różnice zdań – uważają obserwatorzy problematyki watykańskiej.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę