Papież spotka się z grupą ok. 160 dzieci. Wśród nich będą także dzieci z Ukrainy

W Watykanie po dwuletniej przerwie powraca inicjatywa "Dziedzińca dzieci", w ramach której Ojciec Święty przyjmuje na specjalnej audiencji dzieci, znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji społecznej. W tym roku znajdą się wśród nich najmłodsi uchodźcy z ogarniętej wojną Ukrainy.

fot. Luis Fernando Bernachi/cathopic.com

Spotkanie, zorganizowane w ramach „Dziedzińca dzieci” odbędzie się w Watykanie w sobotę 4 czerwca. Tego dnia papież Franciszek spotka się z grupą ok. 160 dzieci – podopiecznych ośrodka dla ociemniałych Sant’Alessio – Margherita di Savoia. W tej grupie, oprócz niewidomych podopiecznych tej placówki i ich kolegów, znajdą się także dzieci z Ukrainy, które, zmuszone do opuszczenia swojego kraju z powodu wojny, znalazły schronienie we włoskiej parafii św. Zofii, będącej centrum duszpasterstwa ukraińskiego Kościoła greckokatolickiego w Rzymie. O godz. 12.00 Ojciec Święty przyjmie dziecięcą delegację na Dziedzińcu św. Damazego w Pałacu Apostolskim – miejscu niedostępnym na co dzień dla pielgrzymów i zarezerwowanym dla oficjalnych gości papieża i jego współpracowników.

Spotkanie odbędzie się w ramach ósmej edycji „Dziedzińca pogan”, cyklu wydarzeń, których celem jest prowadzenie dialogu pomiędzy osobami wierzącymi i niewierzącymi, a także promowanie integracji, włączanie do życia społecznego oraz walka z dyskryminacją i uprzedzeniami. Projekt ten stanowi część działalności Papieskiej Rady ds. Kultury.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę