Papież Franciszek pobłogosławił korony dla Matki Bożej Pocieszenia w Gdyni

Papież Franciszek pobłogosławił wczoraj, po audiencji na Placu Św. Piotra w Rzymie korony dla Matki Bożej Pocieszenia w Gdyni. Koronami zostanie ozdobiony obraz Matki Bożej Pocieszenia znajdujący się w bazylice Morskiej w Gdyni.

Fot: Cathopic.com/Angie Menes

W środowej audiencji generalnej uczestniczyła delegacja wiernych i kapłanów z archidiecezji gdańskiej na czele z abp. Tadeuszem Wojdą, metropolitą gdańskim.

Wczoraj na audiencji generalnej papież Franciszek zwrócił się do wiernych z Polski zgromadzonych na Placu św. Piotra. Pozdrawiam serdecznie Polaków, szczególnie pielgrzymów z Gdyni, z bazyliki NMP Królowej Polski. Po audiencji poświęcę korony, którymi zostanie ozdobiony znajdujący się w tej świątyni obraz Matki Bożej. Dzisiaj, w 8. rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II prośmy przez jego wstawiennictwo, byśmy byli wiernymi świadkami Chrystusa, Jego miłosiernej miłości – w świecie, w rodzinie i w miejscach pracy. Wszystkim Wam z serca błogosławię! – powiedział.

„To dar parafian i osób dziękujacych Matce Bożej za otrzymane łaski”

Pobłogosławione przez Ojca Świętego Korony to wotum wdzięczności wiernych. Jest to dar parafian i osób, które w ramach podziękowania Matce Bożej za otrzymane łaski przynosiły złotą biżuterię. To z tych darów w pracowni Mariusza Drapikowskiego powstały korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus, a także nimby otaczające ich głowy – mówi ks. inf. Edmund Skalski, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Gdyni.

Reklama
Reklama

Koronacja wizerunku Matki Bożej Pocieszenia w bazylice Morskiej w Gdyni odbędzie odbędzie się 12 czerwca. Dokona jej abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce.

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę