Nasze projekty

Papież: Duch Święty wyzwala z niewoli lęku

"To właśnie bowiem czyni Duch Święty: sprawia, że odczuwamy bliskość Boga, a tym samym Jego miłość przepędza lęk, oświetla drogę, pociesza, podtrzymuje w przeciwnościach" - stwierdził papież w rozważaniu przed wielkanocną modlitwą Regina Caeli w uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

fot. vatican news/youtube.com

Ojciec Święty nawiązując do czytanego dziś fragmentu Ewangelii (J 20, 19-23) przypomniał, że apostołowie po śmierci Jezusa zamknęli się w Wieczerniku z obawy przed Żydami. Wieczorem w dniu Paschy Jezus tchnął na nich mówiąc „Weźmijcie Ducha Świętego”. Zaznaczył, że poprzez dar Ducha, Jezus pragnie uwolnić uczniów od lęku, który trzyma ich zamkniętych w domu, aby mogli wyjść i stać się świadkami i głosicielami Ewangelii.

Przypomniał, że my sami wiele razy zamykamy się w sobie, gdy w najtrudniejszych sytuacjach pozwalamy, by strach przejął nad nami kontrolę i przemówił „wielkim głosem”. Lęk blokuje, paraliżuje – zauważył Franciszek. Dodał, że jeśli uczynimy miejsce dla fałszywych lęków drzwi się zamykają: drzwi serca, społeczeństwa, a nawet drzwi Kościoła! Gdzie jest lęk, tam jest zamknięcie – stwierdził.

Papież wskazał, że dzięki Duchowi Świętemu zostają pokonane lęki, a drzwi otwarte. To właśnie bowiem czyni Duch Święty: sprawia, że odczuwamy bliskość Boga, a tym samym Jego miłość przepędza lęk, oświetla drogę, pociesza, podtrzymuje w przeciwnościach – powiedział.

Reklama

Zachęcił, abyśmy w obliczu lęków i zamknięcia przyzywali Ducha Świętego dla nas, dla Kościoła i dla całego świata: „aby nowa Pięćdziesiątnica przepędziła lęki, które nas atakują i rozpaliła ogień Bożej miłości”.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę