Nasze projekty

Papież do Polaków: zachęcam was do wspólnego zaangażowania w nową ewangelizację waszej Ojczyzny

Do przemyślenia na nowo relacji między duchowieństwem a świeckimi oraz wspólnego zaangażowania w nową ewangelizację kraju zachęcił papież Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. "W Kościele istnieje różnorodność posług, ale jedność misji" - powiedział.

fot. Bob Wilson/cathopic.com

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. Sobór Watykański II przypomina nam, że wszyscy ochrzczeni są powołani do bycia apostołami. Wymaga to rzeczywistej współpracy między hierarchią i wiernymi świeckimi, bo w Kościele istnieje różnorodność posług, ale jedność misji – powiedział papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Zachęcam was do przemyślenia na nowo tych relacji oraz wspólnego zaangażowania w nową ewangelizację waszej Ojczyzny. Z serca wam błogosławię – dodał.

W dzisiejszej audiencji udział wzięli: dyrektor, nauczyciele i uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Melchiora Grodzieckiego w Cieszynie, w diecezji bielsko-żywieckiej; Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas Świętego Brata Alberta w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku; Grupa pielgrzymów z Opola a także pielgrzymi indywidualni z kraju i zagranicy.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę