Nasze projekty

Papież do Polaków: zachęcam was, abyście poznawali żywoty świętych waszego narodu

„Zachęcam was, abyście poznawali żywoty świętych waszego narodu i w ten sposób mogli rozpoznać, jak Pan Bóg prowadził was w przeszłości i czego oczekuje od was dzisiaj” – powiedział papież pozdrawiając Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

fot. Bob Wilson/cathopic.com

W czasie środowej audiencji ogólnej papież Franciszek kontynuując cykl katechez o rozeznaniu wskazał na rolę, jaką odegrało ono w życiu św. Ignacego z Loyoli. Mówił o nim także pozdrawiając pielgrzymów z Polski.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. W dzisiejszej katechezie wspomniałem o św. Ignacy Loyoli i o tym jak lektura żywotów świętych doprowadziła go do nawrócenia i nauczyła duchowego rozeznawania. Dlatego zachęcam również i was, abyście poznawali żywoty świętych waszego narodu i w ten sposób mogli rozpoznać, jak Pan Bóg prowadził was w przeszłości i czego oczekuje od was dzisiaj. Z serca wszystkim błogosławię – powiedział.

„Nie zapominam o udręczonej Ukrainie”

Papież ponownie zapewnił naród ukraiński o swej pamięci w modlitwie i zaapelował, aby każdy był budowniczym pokoju. Nie zapominam o udręczonej Ukrainie – są tutaj jej flagi. W obliczu wszystkich sytuacji wojennych naszych czasów proszę, aby każdy był budowniczym pokoju i modlił się, żeby w świecie szerzyły się myśli i plany zgody i pojednania. Przeżywamy dziś wojnę światową. Proszę zatrzymajmy się! Maryi Pannie powierzajmy ofiary każdej wojny, każdej wojny, a zwłaszcza umiłowany naród ukraiński – zaznaczył papież.

Reklama

pa, KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę