Papież do Polaków: niech św. Stanisław wyjedna wszystkim młodym dar mądrego rozeznania życiowej drogi

"Niech św. Stanisław wyjedna wszystkim młodym dar mądrego rozeznania życiowej drogi, zawierzenia Chrystusowi i wierności wartościom ewangelicznym" – powiedział do Polaków papież podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

fot. vatican news/youtube.com

Franciszek zwracając się do Polaków nawiązał do obchodzonego w naszym kraju uroczystości św. Stanisława.

Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. W poniedziałek obchodziliście uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Patrona waszej Ojczyzny. Niech On, niezłomny obrońcy Bożego ładu moralnego, szczególnie w tym tygodniu modlitw o powołania, wyjedna wszystkim młodym dar mądrego rozeznania życiowej drogi, zawierzenia Chrystusowi i wierności wartościom ewangelicznym. Z serca wam błogosławię – powiedział.

W dzisiejszej audiencji wzięły udział dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami z polskiego kościoła pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzymie; pielgrzymi z Włocławka; Pielgrzymi z Rymanowa-Zdroju (archidiecezja przemyska; Członkowie Legionu Maryi z parafii pw. Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana z Sosnowca; pielgrzymi z parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Zbylutowie (diecezja legnicka); pielgrzymi z Warszawy; pielgrzymi indywidualni z kraju i zagranicy.

pa, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę