Nasze projekty

Odprawiono Mszę św. przy grobie Jana Pawła II. „Nie lękajcie się zawierzyć Chrystusowi”

Św. Jan Paweł II „chciał, by ludzie budowali Królestwo Boże na ziemi”, a to oznacza: „kochać, przebaczać, służyć sobie wzajemnie” - przypomniał dziś rano przy grobie św. Jana Pawła II ks. Marcin Zieliński.

fot. Episkopat News/flickr.com

Biskup siedlecki Kazimierz Gurda oraz bp Grzegorz Suchodolski a także jałmużnik papieski kard. Konrad Krajewski wraz z około 150 innymi kapłanami, koncelebrowali dziś rano Mszę świętą u grobu św. Jana Pawła II w kaplicy św. Sebastiana w Bazylice Watykańskiej.

Pracujący w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej ks. Marcin Zieliński przywołał w homilii słowa św. Jana Pawła II, który apelował: „Nie lękajcie się zawierzyć Chrystusowi, On was poprowadzi, On da wam siłę!”.

ZOBACZ: Wkrótce zmiany w polskim Kościele. Kto stanie na czele Konferencji Episkopatu Polski?

Reklama

Nawiązując do czytania z Ewangelii św. Łukasza (17, 20 -25), kaznodzieja podkreślił, iż „trzeba uświadomić sobie, że Królestwo Boże to jesteśmy my wszyscy, ludzie”. Jak zaznaczył, „Pan Jezus przynosi Królestwo Boże do człowieka”, a więc Królestwo Boże to „każdy człowiek, nie tylko ten, który w Boga wierzy” lecz „każdy człowiek”. Bóg jest bowiem „Królem w człowieku i w relacjach między ludźmi”, a „Królestwo Boże jest pośród nas”.

Tłumacząc naturę Królestwa Bożego, ks. Zieliński zwrócił uwagę, że „miłość Boga jest nieodwracalna, jest na zawsze, na wieki”, jest „nadzieją na miłość nieodwołaną, na dobro, które jest wieczne”.

Na zakończenie homilii, kaznodzieja przypomniał, iż św. Jan Paweł II „chciał, by ludzie budowali Królestwo Boże na ziemi”, i słowa te oznaczają: „kochać, przebaczać, służyć sobie wzajemnie”.

Reklama

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę