Nasze projekty

Migracja w centrum wizyty papieża w Trieście

Papież Franciszek odbędzie kolejną jednodniową wizytę we Włoszech. 7 lipca uda się na prawie pięć godzin do Triestu. Franciszek ma wygłosić przemówienie podczas wydarzenia zorganizowanego przez Konferencję Biskupów Włoch.

fot. Ashwin Vaswani/unsplash.com

Oczekuje się, że wypowiedzi papieża skoncentrują się głównie wokół kwestii migracji. Triest, miasto położone na granicy ze Słowenią i Chorwacją, jest włoskim punktem końcowym tzw. „szlaku bałkańskiego”. W ubiegłym roku przybyło tam około 15 tysięcy osób, z czego prawie 20 procent stanowili nieletni bez opieki. Stamtąd wielu udaje się do innych krajów europejskich. W organizację struktur przyjęć i pomocy od lat angażuje się Kościół katolicki i inne organizacje humanitarne.

Po spotkaniu z włoskimi katolikami Franciszek spotka się z około 150 migrantami i osobami niepełnosprawnymi. Planowane są także spotkania: ekumeniczne i uniwersytetów.

Przed planowanym około południa powrotem do Rzymu, papież odprawi Mszę św. o godzinie 10:30 na położonym nad morzem głównym placu miasta, Piazza dell’Unita.

Reklama

Triest jest trzecim w tym roku celem podróży papieża na terenie Włoch. W kwietniu odwiedził Wenecję, a w maju Weronę. Pierwsza podróż zagraniczna zaplanowana jest na wrzesień do Azji Południowo-Wschodniej, a niedługo potem Watykan potwierdził wizyty w Belgii i Luksemburgu.

KAI

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę