Franciszek spotkał się z niemieckimi biskupami. Dyskutowano o drodze synodalnej

"Dwugodzinne spotkanie miało formę otwartej rozmowy, w której biskupi mogli zgłaszać swoje pytania i problemy, a papież odpowiadał na nie indywidualnie" – czytamy w komunikacie niemieckiego episkopatu po audiencji u papieża.

fot. Horizont Producciones/Cathopic

Franciszek przyjął w czwartek na audiencji członków Konferencji Episkopatu Niemiec, którzy odbywają wizytę ad limina w Watykanie.

Pod względem merytorycznym tematami były refleksje nad duszpasterstwem w zmieniających się czasach, samorozumienie posługi kapłańskiej i biskupiej, zaangażowanie świeckich w Kościele oraz wyzwanie, jak ewangelizacja może się udać w kontekście zsekularyzowanego świata – napisano.

W rozmowach pojawiła się droga synodalna

Dyskutowano również o tzw. drodze synodalnej. W rozmowie pojawiły się również aspekty synodalnej drogi Kościoła w Niemczech oraz światowego procesu synodalnego – czytamy. Tematy te mają zostać „pogłębione” w piątek na spotkaniu biskupów z szefami kilku watykańskich dykasterii.

Reklama
Reklama

Ponadto biskupi zdali relację ze swoich doświadczeń w diecezjach i z zaangażowania w Kościele powszechnym. Kwestia odpowiedzialności politycznej, spójności społecznej i perspektywy pokoju, w obliczu konfliktów globalnych i regionalnych, charakteryzowała to spotkanie – napisano w komunikacie.

kh, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę