Nasze projekty

Franciszek do Polaków: za wstawiennictwem św. Jadwigi, módlcie się o pokój w Europie

Do naśladowania św. Królowej Jadwigi i modlitwy o pokój w Europie zachęcił papież Polaków podczas środowej audiencji ogólnej w Watykanie. "Powierzając się ufnie jej wstawiennictwu, módlcie się tak jak ona, u stóp krzyża, o pokój w Europie" - powiedział.

fot. Adrian Martínez Cádiz/cathopic.com

Pozdrawiam serdecznie Polaków, a szczególnie kapłanów z diecezji włocławskiej, którzy przybyli do Rzymu z okazji 25-lecia święceń kapłańskich. Dzisiaj wspominacie św. Jadwigę, królową, apostołkę Litwy, fundatorkę Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas jej kanonizacji św. Jan Paweł II przypomniał, że to za jej sprawą Polska zjednoczyła się z Litwą i Rusią. Powierzając się ufnie jej wstawiennictwu, módlcie się tak jak ona, u stóp krzyża, o pokój w Europie. Z serca wam błogosławię – powiedział w czasie środowej audiencji generalnej papież Franciszek.

ZOBACZ: Papież: Osoby starsze są posłańcami mądrości przeżytego życia

W dzisiejszej audiencji wzięli kapłani z diecezji włocławskiej, świętujący jubileusz 25-lecia święceń prezbiteratu, pielgrzymi z Włocławka, pielgrzymi z parafii św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej w Wałbrzychu; Wniebowzięcia NMP w Bystrzycy Górnej (diec. świdnicka); Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej „Żywioły”w Płońsku; uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Mejstera w Słomczynie, a także pielgrzymi indywidualni z kraju i zagranicy.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę