Nasze projekty

Franciszek: bądźmy rybakami ludzi

"To jest nasza misja: stać się poszukiwaczami tych, którzy się zagubili, którzy są uciskani i zniechęceni, aby im nieść nie siebie samych, lecz pocieszenie Słowa, przełomowe głoszenie Boga, które przemienia życie" - mówił papież podczas Mszy św. sprawowanej w bazylice watykańskiej w niedzielę Słowa Bożego.

fot Vatican news/Youtube.com

Franciszek przypomniał, że Słowo Boże jest adresowane do wszystkich, a jego głoszenie musi się stać priorytetem Kościoła. Uczmy się od Jezusa stawiać Słowo w centrum, poszerzać granice, otwierać się na ludzi, rodzić doświadczenia spotkania z Panem, wiedząc, że Słowo Boże nie ukonkretniło się w abstrakcyjnych i statycznych formułach, lecz ma dynamiczną historię, którą tworzą osoby i wydarzenia, słowa i czyny, postępy i napięcia – zaapelował papież.

Następnie Ojciec Święty podkreślił, że Słowo Boże wzywa do nawrócenia. Oznacza to, że wszyscy jesteśmy pod władzą Słowa Bożego. Ono nas kształtuje, nawraca i wymaga zjednoczenia w jednym Kościele Chrystusa. Tak, jak miecz, Słowo przenika życie, sprawiając, że rozeznajemy uczucia i myśli serca, to znaczy, że widzimy, jakie jest światło dobroci, któremu trzeba dać miejsce, a gdzie są natomiast mroki wad i grzechów, z którymi należy walczyć. Słowo, wkraczając w nas przemienia nasze serca i umysły; zmienia nas, skłania do ukierunkowania naszego życia ku Panu – mówił. Zachęcił do zastanowienia się, które aspekty naszego życia wymagają zmiany i nawrócenia?

„Poczujmy się powołani przez samego Jezusa”

Wreszcie papież przypomniał, iż Słowo Boże stwarza głosicieli. Jesteśmy bowiem powołani, abyśmy byli rybakami ludzi. Usłyszmy zaproszenie, abyśmy byli rybakami ludzi: poczujmy się powołani przez samego Jezusa do głoszenia Jego Słowa, do dawania o Nim świadectwa w sytuacjach dnia powszedniego, do życia nim w sprawiedliwości i miłości, do «ucieleśniania go» poprzez okazywanie czułości ciałom cierpiących – mówił.

Reklama

Naszą misją jest poszukiwanie „tych, którzy się zagubili, którzy są uciskani i zniechęceni, aby im nieść nie siebie samych, lecz pocieszenie Słowa, przełomowe głoszenie Boga, które przemienia życie, radość będąc świadomym, że On jest Ojcem i zwraca się do każdego”.

Na zakończenie swej homilii Franciszek podziękował wszystkim angażującym się w głoszenie Słowa Bożego i umieszczanie go w centrum życia ludu Bożego.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę