Nasze projekty

Bp Suchodolski w Watykanie: modlitwa to nasz Power Bank

"Pierwszym” powołanym „ma być każdy z nas”. Każdy z nas bowiem „ma się nawrócić i jeszcze bardziej przylgnąć do Jezusa” – wskazał bp Grzegorz Suchodolski, który dziś przewodniczył Mszy św. i wygłosił homilię przy grobie św. Jana Pawła II.

fot. Konferencja Episkopatu Polski/Flickr

W Rzymie trwają Rekolekcje Asystentów Diecezjalnych Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, w których bierze udział także bp Grzegorz Suchodolski – Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży. W czwartek uczestnicy rekolekcji wzięli udział w porannej Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II.

W homilii bp Grzegorz Suchodolski nawiązał do obchodzonego dziś święta św. Andrzeja, „który był pierwszym z powołanych przez Chrystusa uczniów”. Jak podkreślił bp Suchodolski, „pierwszym” powołanym „ma być każdy z nas”. Każdy z nas bowiem „ma się nawrócić i jeszcze bardziej przylgnąć do Jezusa”.

W dalszej części, przypomniał także wezwanie papieża Franciszka do młodych, „aby nie byli kanapowi”, jakie skierował do młodych podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Jak mówił przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży, za przykładem Jana Pawła II „wielu z nas wstało, by odpowiedzieć na swoje powołanie”, a każdy kto je realizuje jest błogosławionym.

Każdy z nas, kto usłyszał ten głos jest błogosławiony – powiedział, dodając, że „pierwszym miejscem powołania jest nasze codzienne życie”, w którym „Pan nas znajduje”.

Mszę świętą przy grobie św. Jana Pawła II koncelebrowali: jałmużnik papieski kard. Konrad Krajewski, biskupi pomocniczy z Lublina i z Opola, bp Adam Bab i Waldemar Musioł oraz ok. 80 kapłanów, w tym księża przebywających w Rzymie na Rekolekcjach Asystentów KSM.

Reklama

Vatican News/KAI

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę