Nasze projekty

Abp Gänswein musi opuścić dom, w którym mieszkał z Benedyktem XVI

Abp Georg Gänswein, wieloletni osobisty sekretarz Benedykta XVI do 1 lutego musi opuścić dawny budynek klasztorny Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich, w którym dotychczas mieszkał. Jak podają niemieckie media, taką decyzję podjął papież Franciszek.

fot. CC BY-SA 4.0/wikipedia.org

Przez prawie 10 lat abp Georg Gänswein mieszkał wraz papieżem seniorem w budynku dawnego klasztoru Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich.

Niemieckie media, w tym m.in. „Die Zeit” donoszą, że wieloletni sekretarz Benedykta XVI do 1 lutego ma wyprowadzić się stamtąd. Jak dodają, taką decyzję podjął papież Franciszek.

Papież Franciszek spotkał się w poniedziałek, 9 stycznia z abp. Georgem Gänsweinem. Nie podano szczegółów dotyczących rozmowy, ale można przypuszczać, że dotyczyła ona właśnie przyszłości arcybiskupa po śmierci papieża seniora.

Reklama

Niemiecki arcybiskup w ostatnim czasie skupił na sobie uwagę mediów między innymi za sprawą wydanej przez niego książki, pokazującej napięcia, do których mogło dochodzić między papieżem seniorem a Franciszkiem.

ZOBACZ: Ukazały się pamiętniki abp. Gänsweina. Ich fragmenty wzbudziły kontrowersje

Jak na razie nie wiadomo jaka będzie przyszłość abp. Gänsweina. Formalnie nadal jest prefektem Domu Papieskiego, ale od ponad dwóch lat nie sprawuje tej funkcji. Nad przyszłością znanego i cenionego 66-letniego hierarchę, zastanawiają się watykaniści i rozważają wiele opcji. Jedna z nich może oznaczać, że abp Gänswein zostanie skierowany do Niemiec.

Reklama

CZYTAJ: Czym po śmierci Benedykta XVI zajmie się jego prywatny sekretarz?

pa, pap, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę