Nasze projekty

6 tys. dzieci przyjedzie do Watykanu. Papież zaprasza na spotkanie

Na zakończenie modlitwy "Anioł Pański" Franciszek w towarzystwie dzieci zaprosił najmłodszych z całego świata na spotkanie, które odbędzie się 6 listopada w Watykanie. Jego temat przewodni brzmi: „By uczyć się od chłopców i dziewcząt”.

fot. vatican news/youtube.com

Dziś po odmówieniu niedzielnej modlitwy „Anioł Pański” papież zaprosił do siebie dzieci. W oknie papieskim towarzyszyły mu dzieci w pięciu kontynentów: Pamela z Syrii, Grigoryi z Ukrainy, Alessio z Beninu, Alejandro z Gwatemali, Tomas z Australii.

W ich obecności papież Franciszek zaprosił najmłodszych z całego świata na listopadowe spotkanie, na które planowane jest przybycie sześciu tysięcy dzieci. Czekam na was, bym też ja uczył się od was – powiedział papież. Wydarzenie jest organizowane przez Dykasterię ds. Kultury i Edukacji. 

To spotkanie urzeczywistni marzenie nas wszystkich: powrócić do czystych uczuć jakie mają dzieci. Do tego bowiem, kto jest czysty jak dziecko, należy Królestwo Boże. Dzieci uczą nas jasności relacji, spontanicznego przyjmowania obcych i szacunku dla całego Stworzenia – podkreślił Franciszek.

Reklama

ZOBACZ: Papież: bądźmy uczciwi w wierze

Franciszek, mówiąc dalej zaapelował o pokój między Azerbejdżanem a Armenią, a także na Ukrainie i innych krajach „zranionych wojną”. Zachęcił także do odmawiania różańca, szczególnie w intencji obrad Synodu Biskupów oraz ewangelizacji narodów.

vatican news,pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę