Abp Mokrzycki: Cieszymy się, że Ojciec Święty wyraził już chęć przyjazdu na Ukrainę

"Cieszymy się, że Ojciec Święty wyraził już chęć przyjazdu na Ukrainę. Jednak czy to będzie w sierpniu, czy już we wrześniu, papież zdecyduje po pielgrzymce do Kanady" – stwierdził w wypowiedzi zamieszczonej na stronie internetowej archidiecezji lwowskiej pełniący obowiązki przewodniczącego Konferencji Biskupów Rzymskokatolickich Ukrainy, arcybiskup Mieczysława Mokrzycki.

fot. Skelia TV/Wikimedia Commons CC BY 3.0

Od dawna zapraszamy papieża Franciszka na Ukrainę. Wraz z początkiem wojny to zaproszenie stało się jeszcze bardziej żarliwe, ponieważ wierzymy, że Piotr naszych czasów ma szczególny dar i błogosławieństwo, jakie otrzymał do Pana Boga. Gdyby więc przyjechał na Ukrainę, gdyby wstąpił na tę skrwawioną męczeńską ziemię i pobłogosławił ją, to Pan udzieli nam łaski i dokona cudu, a pokój zawita do naszej ojczyzny. Cieszymy się, że Ojciec Święty wyraził już chęć przyjazdu na Ukrainę. Jednak czy to będzie w sierpniu, czy już we wrześniu, papież zdecyduje po pielgrzymce do Kanady. W każdym razie będzie dla nas wielką radością, jeśli Ojciec Święty przyjdzie, aby umocnić wiarę naszego ludu i wlać nadzieję w nasze serca ludzi – stwierdził metropolita lwowski.

Wszystko będzie zależeć od zdrowia Ojca Świętego

Zaznaczył, że rozmawiał już z nuncjuszem apostolskim, arcybiskupem Visvaldasem Kulbokasem, ale on nadal nie wie, czy papież przyjedzie tylko do Kijowa, czy też zostanie we Lwowie. Wszystko to zostanie rozstrzygnięte po wizycie Papieża w Kanadzie i zależeć będzie od zdrowia Ojca Świętego.

Mamy nadzieję, że oprócz przedstawicieli władz papież spotka się również z przedstawicielami Ogólnoukraińskiej Rady Kościołów, z Konferencją Biskupów Kościoła Rzymskokatolickiego na Ukrainie, a także odwiedzi Lwów i pomodli się w naszej katedrze, gdyż jest to bardzo symboliczne miejsce dla zachodniej Ukrainy – powiedział arcybiskup Mokrzycki.

Reklama
Reklama

KAI, pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę