„Najlepiej zacząć wakacje z Bogiem”. Dzisiaj startuje Festiwal Życia w Kokotku

Już od rana do Kokotka ściągają tłumy młodych ludzi, a na polu wyrasta gąszcz namiotów. Już dziś rusza tam Festiwal Życia. O 16.00 Mszę świętą odprawi bp Grzegorz Suchodolski, przewodniczący rady Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa młodzieży, a wieczorną imprezę integracyjną o 18.30 poprowadzi DJ Tomek Cichy.

materiały prasowe

Poniedziałek jest pierwszym dniem Festiwalu Życia – największego plenerowego wydarzenia chrześcijańskiego dla młodzieży na Śląsku, który odbywa się w Kokotku, dzielnicy Lublińca.

Już od rana ta na co dzień spokojna, położona w sercu lublinieckich lasów osada zapełnia się tłumami młodych ludzi, którzy przyjeżdżają nie tylko ze Śląska, ale także z różnych części Polski oraz z zagranicy. W tym roku spodziewany jest rekord frekwencji – w wydarzeniu może wziąć udział łącznie ponad 1000 osób.

Rano swoje namioty na polu zaczęła rozkładać – jako jedna z pierwszych – 35-osobowa grupa z parafii Trójcy Świętej w Rachowicach niedaleko Gliwic. Wśród nich Szymon, który rok temu uczestniczył tylko w jednym dniu festiwalu. Zachęciła mnie atmosfera, jaka tu panuje, dlatego tym razem zdecydowałem się przyjechać na cały tydzień. Zapisałem się z biegu w ostatnich dniach przed festiwalem. Stwierdziłem, że najlepiej będzie zacząć wakacje z Bogiem i wśród znajomych – opowiada.

Reklama
Reklama

Po południu nastąpi oficjalne rozpoczęcie festiwalu. Na uczestników czeka już ogromna, 25-metrowa scena, na której będą odbywały się główne wydarzenia. O 16.00 Mszę świętą odprawi bp Grzegorz Suchodolski, przewodniczący rady Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa młodzieży, a wieczorną imprezę integracyjną o 18.30 poprowadzi DJ Tomek Cichy.

Usłyszeć wołającego Boga

Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się pod hasłem „Ja?”, a postacią przewodnią jest Maryja. Uczestnicy będą zaproszeni, by tak jak Ona usłyszeć wołającego Boga, odpowiedzieć na Jego wezwanie, wejść z Nim w Przymierze i przejść przez śmierć do życia. Temat pierwszego dnia to: Słucham.

Oprócz codziennych Mszy świętych i tematycznych nabożeństw, dla młodzieży zostały przygotowane również konferencje i warsztaty. A na wieczornych koncertach wystąpią Roksana Węgiel, Luxtorpeda, Kamil Bednarek i TAU. Poza tym w programie jest m.in. ekstremalny Bieg Festiwalowicza czy wieczór uwielbienia.

Reklama
Reklama

Festiwal potrwa przez cały tydzień, do 10 lipca. W niedzielę na zakończenie uroczystą Mszę świętą odprawi abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Wciąż można dołączyć do Festiwalu

Zainteresowani udziałem w wydarzeniu przez cały czas mogą kupować pakiety jednodniowe oraz wejściówki na wydarzenia wieczorne – dostępne są one zarówno online na www.festiwalzycia.pl, jak i stacjonarnie (na miejscu możliwa jest tylko płatność gotówką).

Festiwal Życia organizowany jest w Kokotku od 2018 roku we współpracy Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z pięcioma diecezjami województwa śląskiego oraz – od tego roku – archidiecezją wrocławską i diecezją opolską.

Reklama

materiały prasowe/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę