Nasze projekty

Bp Andrzej Jeż: budujmy życzliwy klimat wokół powołań i powołanych

O modlitwę w intencji młodych mężczyzn, którzy myślą o kapłaństwie i budowanie życzliwego klimatu wokół sprawy powołań apelował wczoraj w Tuchowie biskup tarnowski Andrzej Jeż. Duchowny przewodniczył Mszy św. podczas wielkiego odpustu w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej.

Fot. Portal Diecezji Tarnowskiej/YouTube

Podczas odpustu odbyła się pielgrzymka kapłanów diecezjalnych i ojców redemptorystów przeżywających 25 -lecie kapłaństwa oraz rodziców kapłanów i kleryków. Podejmujmy starania, ażeby budować życzliwy klimat wokół spraw powołań. Jest to niezwykle ważne w obecnym kontekście cywilizacyjnym, w którym – jeżeli już podejmuje się kwestię powołań do kapłaństwa i życia zakonnego – to przedstawia się ją bardzo często w negatywnym świetle, i to także w rodzinach katolickich – zachęcił biskup.

Biskup zaznaczył, że młodemu człowiekowi coraz trudniej jest przyznać się przed rówieśnikami, a nieraz nawet przed własną rodziną, że odczuwa głos powołania do życia kapłańskiego czy zakonnego. Boją się oni dezaprobaty i odrzucenia. Nieraz muszą stoczyć naprawdę wielką walkę w sobie, żeby odpowiedzieć 'tak’ na głos Bożego wezwania – dodał kaznodzieja.

„Bóg pobłogosławił diecezję tarnowską licznymi powołaniami do kapłaństwa i życia zakonnego”

Biskup podziękował kapłanom i osobom konsekrowanym, że podczas pandemii służyli wiernym z oddaniem. Zaznaczył, że im trudniejsze czasy, tym większe rozlega się wołanie o świętych pasterzy, o świętych kapłanów i święte osoby zakonne.

Reklama

Biskup tarnowski podkreślił, że Bóg pobłogosławił diecezję tarnowską licznymi powołaniami do kapłaństwa i życia zakonnego. Seminarium tarnowskie wydało w ciągu 200 lat swojego istnienia około 4300 kapłanów. Duża jest także rzesza osób zakonnych pochodzących z diecezji tarnowskiej. Biskup diecezjalny mówił, że może być to ok. 3 tys. osób.

Wielki Odpust Tuchowski potrwa do 10 lipca.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę