Nasze projekty

„Biegniemy, aby bolało, bo pielgrzymka ma swoje cele.” Wyruszyła kolejna pielgrzymka biegowa na Jasną Górę

"Zasada jest jedna, biegniemy ile możemy, ile mamy ochoty. Biegniemy, aby bolało, bo pielgrzymka ma swoje cele. To naprawdę trud, bo nie ma tu czasu na regenerację" - mówi organizator pielgrzymki biegowej, która dziś wyruszyła z Radomia. Trasę 200 kilometrów na Jasną Górę pokona 33 uczestników.

Fot. Tomasz Woźniak / Unsplash

XI Pielgrzymka Biegowa na Jasną Górę wyruszyła dziś z Radomia. Uczestniczą w niej 33 osoby. Pielgrzymi bieg rozpoczął się przed gmachem Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Wcześniej uczestniczyli we Mszy świętej.

Biegniemy ok. 180 kilometrów. Ostatnie 20 kilometrów pokonujemy pieszo razem z pielgrzymką diecezji radomskiej – poinformował Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia „Biegiem Radom!”. Zasada jest jedna, biegniemy ile możemy, ile mamy ochoty. Biegniemy, aby bolało, bo pielgrzymka ma swoje cele. To naprawdę trud, bo nie ma tu czasu na regenerację – dodaje organizator pielgrzymki.

Wśród uczestników pielgrzymki jest ks. Artur Chruślak, kapłan diecezji radomskiej, który obecne pełni posługę duszpasterską w Mołdawii. To moja trzecia pielgrzymka biegowa. To ważny element mojej wiary. Biegnę w intencji pokoju i pojednania. W Mołdawii jest wielu uchodźców. Staramy się na różne sposoby pomagać – powiedział ks. Chruślak.

Reklama

Ks. Piotr Popis, proboszcz parafii w Skotnikach, przebiegł 40 maratonów i jeden ultramaraton. Nie policzę półmaratonów czy „dziesiątek”. Zachęcam moich wiernych do biegania, do modlitwy w trakcie biegania. Warto wziąć różaniec do ręki i modlić się – powiedział duszpasterz.

„Sytuacja w świecie jest trudna, dlatego tych intencji zebrało się sporo”

Monika Zychowicz biegnie na Jasną Górę po raz dziewiąty. Nie zawsze jest czas, aby pójść pieszo do Częstochowy. Paradoksem tej pielgrzymki jest to, że biegniemy, ale jest to czas, aby się zatrzymać i zastanowić się nad własnym życiem – powiedziała pątniczka.

Wśród uczestników biegowej pielgrzymki jest aktor Wojciech Ługowski. Sytuacja w świecie jest trudna, dlatego tych intencji zebrało się sporo. Dlatego biegnę na Jasną Górę. W pielgrzymkach pieszych na Jasną Górę szedłem ponad 20 razy z Warszawy, Wrocławia i Radomia. Teraz czas na pielgrzymki biegowe – powiedział Wojciech Ługowski.

Reklama

Pielgrzymka biegowa z Radomia na Jasną Górę liczy 200 kilometrów. Organizatorem jest Stowarzyszenie „Biegiem Radom!”.

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę