Nasze projekty

Papież zawiesza audiencje. Podano powód

Papież Franciszek zawiesza swoje codzienne obowiązki. Jak podkreślił w komunikacie Watykan, w najbliższych tygodniach nie odbędą się audiencje generalne.

fot. vatican news/youtube.com

W lipcu nie odbędą się tradycyjne papieskie audiencje generalne na placu św. Piotra. Wierni i turyści, którzy będą chcieli zobaczyć papieża, będą mogli go spotkać wyłącznie w niedzielę, podczas cotygodniowej modlitwy Anioł Pański.

Zostaną one wznowione po wakacyjnej przerwie, w środę 7 sierpnia – potwierdziła dziś Jak poinformowała Prefektura Domu Papieskiego, audiencje ogólne, partykularne i specjalne zostaną wznowione w sierpniu. Pierwsza środowa audiencja generalna po przerwie została zaplanowana na 7 sierpnia. Zawieszenie spotkań w lipcu jest praktykowane od lat. Związane jest to ze zwyczajową przerwą letnią.

Przed zawieszeniem audiencji papież weźmie udział w konsystorzu

Zanim papież Franciszek rozpocznie swoją wakacyjną przerwę, w poniedziałek 1 lipca o godz. 9.00, w Sali Konsystorza Pałacu Apostolskiego w Watykanie będzie przewodniczył celebracji brewiarzowej modlitwy przedpołudniowej i Zwyczajnemu Konsystorzowi Publicznemu w celu kanonizacji błogosławionych. To wtedy między innymi poznamy datę kanonizacji bł. Carlo Acutisa.

Reklama

ZOBACZ>>> To już pewne! Wkrótce poznamy datę kanonizacji bł. Carlo Acutisa

W niedzielę, 7 lipca papież Franciszek uda się do Triestu, miasta portowego nad Adriatykiem. Okazją do wizyty jest zakończenie 50. Tygodnia Społecznego Katolików we Włoszech.

Papież Franciszek w przeciwieństwie do swoich poprzedników, Benedykta XVI i Jana Pawła II, w czasie letniej przerwy nie wyjeżdża z Watykanu. Czas ten spędza w Domu Świętej Marty, gdzie mieszka na co dzień.

Reklama

KAI, wiadomosci.radiozet.pl, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę