Nasze projekty

Franciszek: uczmy się zatrzymywać, wyłączać telefony, regenerować w dialogu z Bogiem

"Potrzebujemy «ekologii serca», na którą składają się odpoczynek, kontemplacja i współczucie. Wykorzystajmy do tego okres letni!" – powiedział papież Franciszek w rozważaniu przed niedzielną modlitwą "Anioł Pański", którą odmówił wspólnie z wiernymi na placu św. Piotra.

fot. Vatican News/ YouTube

Papież nawiązał do czytanego dzisiaj fragmentu Ewangelii (Mk 6, 30-34), w którym apostołowie wracają z misji a Jezus lituje się nad tłumem. Franciszek wskazał w nim na dwa ważne aspekty: odpoczynek oraz współczucie.

„Uczmy się zatrzymywać, wyłączać telefony”

Franciszek podkreślił, że człowiek potrzebuje odpoczynku fizycznego, ale również odpoczynku serca od zabiegania i zaaferowania sprawami świata.

Wystrzegajmy się pogoni za wydajnością, powstrzymajmy szaleńczą gonitwę, która dyktuje nam nasze plany dnia. Uczmy się zatrzymywać, wyłączać telefony komórkowe, patrzeć ludziom w oczy, pielęgnować milczenie, kontemplować przyrodę, regenerować się w dialogu z Bogiem – zaapelował papież.

Reklama
Reklama

„Jeśli nauczymy się prawdziwie odpoczywać, staniemy się zdolni do prawdziwego współczucia”

Następnie papież wskazał, że z kontemplacji rodzi się współczucie. Jeśli nauczymy się prawdziwie odpoczywać, staniemy się zdolni do prawdziwego współczucia; jeśli będziemy pielęgnować spojrzenie kontemplacyjne, będziemy wykonywać nasze zajęcia bez pazerności tych, którzy chcą wszystko posiadać i konsumować; jeśli będziemy trwali w kontakcie z Panem i nie znieczulimy najgłębszej części nas samych, rzeczy do zrobienia nie będą miały mocy odebrania nam tchu i pożarcia nas – mówił.

Potrzebujemy „ekologii serca”, na którą składają się odpoczynek, kontemplacja i współczucie. Wykorzystajmy do tego okres letni! – zachęcił Franciszek.

kh/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę