Nasze projekty

Franciszek pojedzie do Fatimy

Papież Franciszek przybędzie do Fatimy w 2017 r. na uroczystości setnej rocznicy objawień maryjnych, które miały miejsce w tej portugalskiej miejscowości. Wizyta została zaplanowana ma maj

Jak poinformował ks. Carlos Cabecinhas, rektor Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie, Stolica Apostolska rozpatruje dwie daty pielgrzymki papieskiej: 12 i 13 maja. – Wciąż nie wiemy, czy będzie to tylko jeden dzień, czy dwa, podczas których Ojciec Święty zaszczyci nas swoją obecnością. Spodziewamy się, że powinien wziąć udział w głównych obchodach rocznicowych przypadających na 13 maja – powiedział rektor portugalskiego sanktuarium.

Dotychczas znana była jedynie wola Franciszka do odwiedzenia Fatimy w 2017 r. Spekulowano, że do wizyty może dojść w maju lub październiku.

Reklama

Ks. Cabecinhas wyjaśnił, że decyzje dotyczące daty i programu wizyty Ojca Świętego w Fatimie zapadną ostatecznie w Watykanie i władze sanktuarium nie będą miały nań żadnego wpływu. – Mamy jedynie duże oczekiwania, że Franciszek nas odwiedzi, a obchody setnej rocznicy objawień będą jednym wielkim świętem – dodał rektor, ujawniając, że propozycja daty papieskiej wizyty w Fatimie pochodzi od władz sanktuarium.

Reklama

Franciszek będzie czwartym papieżem, który odwiedzi portugalskie sanktuarium maryjne. Wcześniej do Fatimy pielgrzymowali Paweł IV, Jan Paweł II oraz Benedykt XVI. Kardynał Jorge Bergoglio przed wstąpieniem na tron papieski nigdy nie gościł w Portugalii.


mz (KAI/Ecclesia) / Fatima

Reklama

franciszek_Milosierdzie_500pcxPolecamy książkę „Miłosierdzie to imię Boga” – wywiad z papieżem Franciszkiem!

Papież Franciszek w prostych i bezpośrednich słowach zwraca się do każdego człowieka, budując z nim osobisty, braterski dialog. Na każdej stronie książki wyczuwalne jest jego pragnienie dotarcia do osób, które szukają sensu życia, uleczenia ran. Do niespokojnych i cierpiących, do tych, którzy proszą o przyjęcie, do biednych i wykluczonych, do więźniów i prostytutek, lecz również do zdezorientowanych i dalekich od wiary.

W rozmowie z watykanistą Andreą Torniellim Franciszek wyjaśnia – poprzez wspomnienia młodości i poruszające historie ze swojego doświadczenia duszpasterskiego – powody ogłoszenia Nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia, którego tak pragnął.

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę