Nasze projekty

Franciszek: każdy człowiek nosi w sercu obraz Boga

"Jezus wznosi się ponad polemikę i z jednej strony uznaje płacenie podatku cezarowi, ale przypomina również, że każdy człowiek nosi w sercu obraz Boga" - mówił papież Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański.

Franciszek odniósł się do fragmentu niedzielnej ewangelii, w którym pada pytanie: „Czy wolno płacić podatek cezarowi, czy nie?”. Rozmówcy Jezusa – jak podkreślił – są przekonani, że wpędzili Jezusa w bardzo trudną sytuację, „ale On wyrywa się z sideł i prosi, aby pokazać mu monetę podatkową”. Pyta czyj obraz jest na niej odciśnięty, oni odpowiadają: cezara. Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga – mówił.

Franciszek podkreślił, że Jezus wznosi się ponad polemikę i z jednej strony uznaje płacenie podatku cezarowi, „ponieważ na monecie widnieje jego wizerunek, ale przypomina również, że każdy człowiek nosi w sercu obraz Boga”. Jemu zawdzięcza swoje istnienie i życie – mówił.


Z niedzielnej ewangelii wyłaniają się wytyczne dla wierzących, płacenie podatków jest obowiązkiem obywateli podobnie jak przestrzegania prawa Bożego. Trzeba potwierdzić prymat Boga w życiu i respektując prawo do tego, co należy do Niego – mówił papież.

CZYTAJ TEŻ: Niedziela Misyjna. Na świecie pracuje prawie 2 tys. misjonarzy z Polski

Reklama

Zadaniem Kościoła jest mówić o Bogu i dawać o nim świadectwo. Każdy powinien zaangażować się w budowanie cywilizacji miłości – dodał Franciszek.

kh/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite