Nasze projekty

Abp Gądecki celebrował Mszę przy relikwiach św. JPII

Msza Święta przy relikwiach św. Jana Pawła II oraz odwiedziny w Kongregacji Do Spraw Świętych, to główne punkty czwartego dnia wizyty abp Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego KEP w Watykanie.

W czwartek o godz. 7.10 jest tradycyjnie celebrowana Msza Święta w kaplicy św. Sebastiana, przy relikwiach św. Jana Pawła II. 28 stycznia celebrował ją abp. Stanisław Gądecki wraz z abp. Konradem Krajewskim, Jałmużnikiem Papieskim, biskupem włocławskim Wiesławem Meringiem i biskupem siedleckim Kazimierzem Gurdą. W Eucharystii, którą koncelebrowało ok. 70 księży, wzięło udział kilkaset osób, głównie Polaków mieszkających w Wiecznym Mieście.

Po Mszy Świętej abp Krajewski przekazał abp. Gądeckiemu cegłę z watykańskich drzwi jubileuszowych jako kamień węgielny pod budowę kościoła w Łęgach Dębińskich pw. męczenników tzw. poznańskiej piątki. Byli oni wychowankami salezjańskiego oratorium w Poznaniu, a zginęli w Dreźnie w 1942 r. Zostali wyniesieni na ołtarze w grupie 108 męczenników II wojny światowej przez św. Jana Pawła II w 1999 roku.

Reklama

Przewodniczący KEP spotkał się także z kard. Angelo Amato, Prefektem Kongregacji Do Spraw Świętych. Rozmowa dotyczyła procesu beatyfikacyjnego kard. Augusta Hlonda, który był m.in. arcybiskupem gnieźnieńskim i poznańskim oraz Prymasem Polski. Ustalono, że Komisja Teologiczna zgłębi ten proces beatyfikacyjny szczegółowo w 2017 r., co jest kamieniem milowym na drodze do beatyfikacji polskiego kardynała.


xpra / Watykan

Reklama

Czaczkowska_Papiez-ktory-uwierzylPolecamy książkę Ewy K. Czaczkowskiej, pt. „Papież, który uwierzył. Jak Karol Wojtyła przekonał Kościół do kultu Bożego Miłosierdzia”

Kto wie, jak potoczyłyby się losy orędzia o Bożym Miłosierdziu przekazanego przez Siostrę Faustynę, gdyby nie Jan Paweł II.

Autorka odsłania watykańskie kulisy, przedstawiając nieznane fakty dotyczące zaangażowania Wojtyły na rzecz kultu Bożego Miłosierdzia. Dociera do jego korespondencji z Watykanem z czasów, gdy był krakowskim metropolitą. Przybliża znaczenie pojęcia miłosierdzia w papieskim nauczaniu. Przedstawia opowieść o niezwykłym duchowym porozumieniu dwojga polskich świętych – mistyczki i papieża – połączonych wiarą w Boże Miłosierdzie.

>>> Kup teraz <<<

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę