Nasze projekty

Zmarł ks. Janusz Malski, przełożony generalny Cichych Pracowników Krzyża

W wieku 63 lat zmarł ks. Janusz Malski, przełożony Cichych Pracowników Krzyża – poinformowało stowarzyszenie na swojej stronie internetowej. Pogrzeb duchownego odbędzie się 8 października w Montichiari we Włoszech.

pixabay.com/webandi

„Z wielkim żalem, jak i z wielką wdzięcznością Panu Bogu za życie i kapłaństwo ks. Janusza, pragniemy poinformować, że dziś rano w wieku 63 lat odszedł do Domu Ojca nasz Przełożony Generalny, Ks. Janusz Malski. Wierzymy, że ks. Janusz dzisiejszego ranka powiedział za św. Pawłem: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem i wiary ustrzegłem.” Ufamy, że Dobry Bóg przyjął ks. Janusza do swojego Królestwa” – czytamy na stronie wspólnoty. Jak podaje strona internetowa diecezji zielonogorósko-gorzowskiej, duchowny zmarł w szpitalu onkologicznym w Aviano.

Cisi Pracownicy Krzyża to stowarzyszenie założone w 1950 roku przez włoskiego kapłana bł. ks. Luigi’ego Novarese, które ma charakter wspólnoty osób konsekrowanych: kapłanów i wiernych świeckich zaangażowanych w uświadamianie ludziom chorym i niepełnosprawnym chrześcijańskiego sensu ich cierpienia.

Rozwinął dzieło wspólnoty w Polsce

Ks. Janusz Malski SOdC urodził się 25 czerwca 1957 r. w Szczecinie. W 1978 rozpoczął studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Gościkowie-Paradyżu. Po trzech latach studiów w Polsce wyjechał do Włoch, aby tam wstąpić do wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża. Konsekrację przyjął jeszcze z rąk bł. Luigiego Novarese. Studia teologiczne kontynuował na Uniwersytecie Camilianum, gdzie uzyskał stopień licencjata. Został wyświęcony na kapłana w roku 1985.

Reklama
Reklama

Od początku zależało mu, aby dzieło tej wspólnoty rozwijało się w Polsce. W 1997 r. został przełożonym nowo powstałego Domu „Uzdrowienie Chorych” im. Jana Pawła II w Głogowie, którego uroczyste otwarcie świętowano w 2003 r. W 2012 r. został wybrany moderatorem generalnym Cichych Pracowników Krzyża na świecie. Od tej pory jego miejscem zamieszkania stał się Rzym.

W 2018 r. walne zgromadzenie wszystkich członków tej międzynarodowej wspólnoty wybrało go ponownie na tę funkcję.

Ciało ks. Janusza zostanie złożone w kwaterze Cichych Pracowników Krzyża.

Reklama
Reklama

SPRAWDŹ: “Nie ukrywam wzruszenia, kiedy czytam tę encyklikę”

ag/Stacja7/cisi.pl/diecezjazg.pl

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę