Nasze projekty

Załoga „Daru Młodzieży” 11 listopada spędzi w Japonii

Najsłynniejszy polski żaglowiec „Dar Młodzieży”, który opływa świat dookoła w Rejsie Niepodległości po prawie pół roku podróży po morzach i oceanach, zmierza do Japonii. Tam młodzi spędzą jeden z najważniejszych momentów rejsu – wspólne świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W poniedziałek 29 października „Dar Młodzieży” opuścił Hong Kong. Kolejnym portem będzie Osaka, gdzie odbędzie się jeden z najważniejszych momentów Rejsu Niepodległości – wspólne świętowanie 11 listopada, 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Załoga zostanie powitana przez wiceminister Annę Moskwę, podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Jacka Izydorczyka Ambasadora RP w Japonii oraz Poseł Dorotę Arciszewską – Mielewczyk, przewodniczącą Sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. W Osace odbędzie się także kolejna, już szósta zmiana załogi „Daru Młodzieży”, którym płynęło dotychczas 757 młodych Ambasadorów, promujących Polskę za granicą.

Od 20 maja „Dar Młodzieży” zawinął już do 14 portów, między innymi do Tallina, Kopenhagi, Szczecina, Bordeaux, Dakaru, Kapsztadu i Singapuru. Statek odwiedził 13 państw i dwukrotnie przekroczył równik.

Reklama

Rejs Niepodległości to wspólna inicjatywa Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Uniwersytetu Morskiego w Gdyni oraz Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti. Jej celem jest uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz promocja na świecie. Załogę stanowi młodzież – laureaci ogólnopolskiego konkursu, studenci Uniwersytetu Morskiego oraz uczniowie szkół morskich w Szczecinie i Świnoujściu.

KAI/ad

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę